Przeskocz do treści

O nas

Nasze stowarzyszenie działa nieprzerwanie od ponad 13 lat. Ponieważ przyświeca nam idea budowania społeczeństwa obywatelskiego, chcemy nie tylko promować miasto i gminę Lidzbark, ale też integrować lokalną społeczność. Dlatego właśnie za cel postawiliśmy sobie wspieranie wszelkiego rodzaju inicjatyw kulturalnych i sportowych.

W ciągu tych kilkunastu lat organizowaliśmy spływy kajakowe, kuligi i piesze wycieczki. Czynnie uczestniczyliśmy też w organizacji uroczystości patriotycznych i rocznicowych. Podejmowaliśmy działania związane m.in. z oznakowaniem szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych, czy też z oświetleniem wieży kościoła św. Wojciecha.

Pod koniec lipca 2016 roku ogłosiliśmy I edycję Konkursu Fotograficznego Miasto i Gmina Lidzbark „Pocztówka z wakacji”. Swój udział zgłosiło 13 osób, które nadesłały w sumie 59 zdjęć. W 2017 roku uczestników było już 23, a jurorzy oceniali w sumie 109 fotografii. Mamy nadzieję, że III edycja konkursu cieszyła będzie się jeszcze większym zainteresowaniem.

Po raz drugi wydaliśmy stowarzyszeniowy kalendarz, ilustrowany konkursowymi zdjęciami. Tym razem zainteresowani do wyboru mają kalendarz spiralowy w formacie A3 i kalendarz trójdzielny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na nagrody dla dzieci – uczestników konkursu plastycznego.

Konkurs plastyczny dla najmłodszych mieszkańców gminy - „Zima wokół nas” to drugi projekt, który na pewno będziemy kontynuować. W pierwszej edycji wzięło udział prawie 50 przedszkolaków z 8 szkół i przedszkoli. Do udziału w drugiej zapraszamy nie tylko przedszkolaki, ale także uczniów klas I szkół podstawowych.

Ponieważ promowanie piękna naszej gminy - jej atrakcji turystycznych i walorów przyrodniczych - jest jednym z najważniejszych celów naszego stowarzyszenia, podjęliśmy też inicjatywę przygotowania gadżetów promocyjnych – kubków, koszulek, ekologicznych toreb, magnesów na lodówkę, parasoli, plecaków i innych funkcjonalnych przedmiotów z lokalnym akcentem. Wkrótce na pewno wzbogacimy naszą ofertę, a dochody ze sprzedaży gadżetów, tak jak dotychczas, przeznaczać będziemy tylko i wyłącznie na realizację kolejnych inicjatyw i przedsięwzięć. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy już nabyli oferowane przez nas przedmioty, ponieważ dzięki ich wsparciu mogliśmy chociażby zakupić nagrody dla uczestników konkursu fotograficznego.

Wszystkich zainteresowanych naszą działalnością, którym na sercu leży rozwój miasta i gminy Lidzbark, zapraszamy do współpracy! Jesteśmy otwarci na ciekawe pomysły i nowe wyzwania!