Przeskocz do treści

Walne zebranie członków

Na walnym "Wrót Mazur" o konkursach, gadżetach i smoczych łodziach


W piątek, 30 czerwca, w restauracji "Zakątek" w Podciborzu odbyło się walne zebranie Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Lidzbarka "Wrota Mazur". Obecni na spotkaniu członkowie jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium. Najwięcej miejsca poświęcono organizowanym w październiku wspólnie ze Stowarzyszeniem Lidzbarscy Sportowcy im. Ryszarda Folgarta Mistrzostwa Polski Smoczych Łodzi.

Sprawozdanie z działalności i sprawozdanie finansowe za 2016 rok przedstawił prezes "Wrót Mazur" Tomasz Dudaniec. - W ubiegłym roku stowarzyszenie po raz pierwszy zorganizowało Konkurs Fotograficzny Miasto i Gmina Lidzbark – Pocztówka z wakacji. Na przełomie grudnia i stycznia wydaliśmy kalendarz na 2017 rok, ilustrowany zdjęciami autorstwa uczestników konkursu. Także w grudniu ogłosiliśmy konkurs plastyczny dla najmłodszych "Zima wokół nas" – poinformował. Obecni na walnym spotkaniu członkowie stowarzyszenia jednogłośnie w jawnym głosowaniu udzielili zarządowi absolutorium za 2016 rok.

Podczas spotkania prezes "Wrót Mazur" mówił też o bieżącej działalności stowarzyszenia i przedstawił plany na najbliższą przyszłość. – Zdecydowaliśmy, że stworzymy serię gadżetów, które promować będę nasze miasto i naszą gminę, a dochód z ich sprzedaży w całości przeznaczymy na naszą działalność statutową – powiedział. – I tak do sprzedaży trafiły już ekologiczne torby, kubki z nadrukiem, magnesy i koszulki. Rozważamy uzupełnienie tej serii o jeszcze kilka przedmiotów z lokalnym akcentem – dodał. Uczestników spotkania poinformował, że stowarzyszenie ogłosiło już drugą edycję konkursu fotograficznego, a jednocześnie wspólnie ze Stowarzyszeniem Lidzbarscy Sportowcy im. Ryszarda Folgarta przygotowuje się do organizacji Mistrzostw Polski Smoczych Łodzi na jeziorze Lidzbarskim. O imprezie, która ma się odbyć 7 października mówił prezes Stowarzyszenia Lidzbarscy Sportowcy Adrian Sieczkowski. Dokładnie i rzeczowo przedstawił korzyści dla miasta i gminy, które ta impreza może przynieść. Mówił też o podziale obowiązków między stowarzyszeniami i o trudnościach, które pojawiły się w związku z negatywnym nastawieniem władz Lidzbarka.

- Czekamy na odpowiedź burmistrza w sprawie zgody na udostępnienie na czas mistrzostw plaży miejskiej. Mamy świadomość, że władze miasta nie są nam przychylne – mówi prezes "Wrót Mazur" Tomasz Dudaniec. - Ponieważ organizacja imprezy jest już bardzo zaawansowana, a my jesteśmy odpowiedzialnymi ludźmi, musimy brać pod uwagę ewentualność przeniesienia mistrzostw na inne jezioro. Pod uwagę bierzemy Górzno. Wierzymy jednak, że zgoda burmistrza będzie i mistrzostwa odbędą się w Lidzbarku, bo właśnie Lidzbark ta impreza ma promować – dodaje. – Sport łączy ludzi i daje szansę na lepsze życie na rozwój i spełnianie swoich marzeń. Przykładem są lidzbarscy kanadyjkarze, którzy dzięki ciężkiej pracy osiągnęli sukcesy na arenie międzynarodowej i dzięki stypendiom mieli możliwość studiowania. 90 procent zawodników ukończyło studia. Dlatego uważam, że warto promować w Lidzbarku sport. Temu właśnie mają służyć zawody smoczych łodzi – uzupełnia Adrian Sieczkowski.

Foto: Anna Wółkowska