Przeskocz do treści

Uwalniamy książki

W Lidzbarku rozdawano książki

Ostatnio, pewna osoba - mieszkanka Lidzbarka, zwróciła się do Stowarzyszenia "Wrota Mazur" z prośbą o przyjęcie i zagospodarowanie sporej ilości książek (ponad dwieście woluminów). Wiele z nich to cenne pozycje z literatury klasycznej, zarówno polskiej jak i światowej. Postanowiliśmy przywrócić książki czytelnikom i znaleźć dla nich nowych przyjaciół.

W dniu 27 sierpnia trójka naszych najmłodszych członków: Joanna Kaczorowska, Karol Szatkowski i Mateusz Skrzatek, wyeksponowała książki na placyku przy kościele św. Wojciecha i każdy mógł zabrać (bezpłatnie) ze sobą interesujący go tytuł. W ten sposób włączyliśmy do obiegu czytelniczego wiele cennych pozycji, obalając dyżurne twierdzenie o braku zainteresowania książką.

Jako Stowarzyszenie jesteśmy zainteresowani taką działalnością na przyszłość i jeśli ktoś, z różnych powodów, zmuszony jest pożegnać się ze swym księgozbiorem, a przykro mu przeznaczać go na przemiał - prosimy o kontakt. Znajdziemy dla książek nowych przyjaciół i czytelników.

Za zarząd - Zbigniew Rzeszutko