Przeskocz do treści

A co z drzewami? Czy zwyciężył rozsądek?

Szanowni państwo!

Po raz kolejny zwracamy się do Was, do wszystkich którzy poparli nas w akcji na rzecz ochrony starych, malowniczych, przydrożnych nasadzeń na Warmii i Mazurach. W szczególności zaś, przy planowanej do modernizacji drodze wojewódzkiej nr 541, na odcinku Lubawa - Lidzbark. Obiecaliśmy Wam informacje, dobre czy złe, więc oto one.

W rok po rozpoczęciu na naszej stronie akcji, otrzymaliśmy od głównych zainteresowanych, właścicieli "Farmy Noego", Państwa Gramsów kilka poniższych pism z prośbą o upublicznienie ich treści.

skan 1     skan 2     skan 3

Jak Państwo widzą, a my z przyjemnością potwierdzamy, udało się dojść stronom do sensownego kompromisu w którym i droga będzie modernizowana i uratowana zostanie większość drzew, które przypomnijmy, w wersji pierwotnej wszystkie skazano na wycięcie. Poprawiony w stosunku do pierwotnego projekt, na odcinku Lubawa - Lidzbark zakłada wycięcie 582 sztuk na ogólną liczbę 3104 zinwentaryzowanych drzew. Wszystkie lipy na wysokości "Farmy Noego", z wyjątkiem jednej pozostaną, a ten odcinek drogi wyposażony zostanie w pełny komplet znaków, ograniczających do minimum wypadkowość.

Cieszy nas bardzo, że w tej trudnej sprawie, w której ścierały się ze sobą różne interesy, ambicje, preferencje, formalizmy, znaleziono zdroworozsądkowe rozwiązanie, w zasadzie satysfakcjonujące wszystkich i że w to rozwiązanie sporą cząstkę, swym zaangażowaniem i solidaryzmem, wnieśliście właśnie Wy, za co my wszyscy miejscowi a przede wszystkim właściciele Farmy, serdecznie dziękujemy. W stosunku do osób, które nas "oszołomami" nazwały, pozwalamy sobie na komfort nie pamiętania.

Jeżeli ktoś z Państwa chce podzielić się swymi uwagami - nasza księga gości jest ciągle otwarta. Zapraszamy również do bezpośrednich odwiedzin. Naszą piękną przyrodę, lasy, jeziora, rzekę, ośrodki wczasowe, gospodarstwa agroturystyczne - stawiamy do dyspozycji.

Jeszcze raz dziękując, serdecznie pozdrawiam
Zbigniew Rzeszutko