Przeskocz do treści

Pomoc osobom poszkodowanym w pożarze

Dnia 13 grudnia... No tak, ta data źle się kojarzy, szczególnie osobom starszym. Tym razem jest inaczej, bo Stowarzyszenie "Wrota Mazur" zrealizowało swe bezinteresowne zobowiązanie pomocy osobom poszkodowanym w letnim pożarze domu komunalnego w Lidzbarku przy ulicy Stare Miasto i właśnie w tym dniu, a więc trzynastego grudnia, przekazaliśmy im elementy umeblowania mieszkań.

Cieszyliśmy się wszyscy. My, że mogliśmy pomóc ludziom będącym w potrzebie. Oni cieszyli się, że już mogą coś postawić w remontowanych długo mieszkaniach jeszcze przed świętami.

Przekazanie elementów umeblowania odbyło się drogą losowania zestawów, po wylosowaniu, już ich właściciele mogli nawzajem się wymieniać elementami.

Po losowaniu, wszyscy udali się do magazynu gdzie nastąpiło kompletowanie zestawów, które na rzecz Stowarzyszenia przekazała Fabryka mebli DEKORT Zygmunt Dmochewicz i Wspólnicy Smolniki k/ Iławy, oraz Meblarska Spółdzielnia Wolność w Lidzbarku.

Równie ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zasłony i firany - dar Państwa Marchlewiczów z SE-DY.

Wreszcie można było przystąpić do ładowania i rozwożenia. Kto nie dysponował transportem własnym mógł skorzystać z transportu firmy Jurka Masłowskiego.

Wszystkim ofiarodawcom z fabryki mebli, ze Spółdzielni Meblarskiej, z SEDY, osobom świadczącym transport i osobom zaangażowanym w organizację i sfinalizowanie pomocy, grono ośmiu rodzin serdecznie podziękowało.

Tekst: Zbigniew Rzeszutko
Zdjęcia: Marek Szatkowski