Przeskocz do treści

Pocztówka z wakacji po raz trzeci

Także w 2018 roku Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Lidzbarka „Wrota Mazur” zaprosiło do udziału w konkursie fotograficznym Miasto i Gmina Lidzbark „Pocztówka z wakacji”. Trzecia już edycja konkursu miała formę otwartą – mógł więc wziąć w niej udział każdy, kto lubi robić zdjęcia i chciałby się nimi pochwalić. Przede wszystkim zależy nam na upowszechnianiu i popularyzacji fotografii jako dziedziny sztuki, szczególnie wśród dzieci i młodzieży oraz ukazaniu piękna przyrody i zabytków architektury miasta i gminy Lidzbark.

Uroczyste rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursu odbyło się 6 października w lidzbarskim Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Naszą sobotnią uroczystość rozpoczął klimatyczny występ Joanny Przyborowskiej, której serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia!

W tym roku jury oceniało 28 zestawów zdjęć, w tym 8 w kategorii dzieci i młodzież do lat 23.
W młodszej kategorii po raz drugi I nagroda trafiła do Dominiki Kolasińskiej. II i III miejsce - tak, jak i w ubiegłym roku zajęły Agnieszka Kwas i Katarzyna Lewicka.
W starszej kategorii najwyżej oceniono fotografie autorstwa Adriana Grzeszczaka. II miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca - Daniel Pietrzykowski. Trzecią nagrodę jury przyznało Klaudii Jakubowskiej, a nagrodę specjalną - Karolowi Sobotce. Nagroda internautów trafiła do Natalii Gorczyńskiej.
Dominika Kolasińska otrzymała w nagrodę lustrzankę cyfrową, a pozostali laureaci - bony zakupowe. Książki czekały na uczestników konkursu, którym w tym roku nie udało się zdobyć głównych nagród.

Poniżej przedstawiamy zwycięskie prace w poszczególnych kategoriach:

I miejsce w kategorii do 23 lat - Dominika Kolasińska

II miejsce w kategorii do 23 lat - Agnieszka Kwas

III miejsce w kategorii do 23 lat - Katarzyna Lewicka

I miejsce w kategorii powyżej 23 lat - Adrian Grzeszczak

II miejsce w kategorii powyżej 23 lat - Daniel Pietrzykowski

III miejsce w kategorii powyżej 23 lat - Klaudia Jakubowska

Nagroda specjalna - Karol Sobotka

Nagroda internautów - Natalia Gorczyńska

Wszystkie prace nadesłane na konkurs można obejrzeć
w albumie na naszym facebookowym profilu.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! I już dziś zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach naszego konkursu fotograficznego.