Przeskocz do treści

Koncert charytatywny – Domy Konesera Trzcin

W dniu 06.12.2009 dość dużą grupą członków Stowarzyszenia (prawie 30% uczestników) wzięliśmy udział w koncercie charytatywnym na rzecz małej mieszkanki naszego miasta Marty Burzyńskiej.

Organizatorzy Koncertu, Państwo Waldemar i Halina Radacz, opiekunowie Domów Konesera - Państwo Gwiazdowie, Pan Gill Jetley - główny wykonawca muzyki, oraz wszyscy uczestnicy, stworzyli piękną i niepowtarzalną atmosferę. Nad całością imprezy od momentu jej zainspirowania aż do zakończenia, z troską i oddaniem czuwały Hania Górska - Frączek i Maria Nowalińska.

W bajkowej scenerii Mikołajkowego wieczoru, poddając się jego urokowi, słuchaliśmy utworów Bacha Wagnera, Czajkowskiego i Szopena.

W drugiej części spotkania prowadzonej w nieco lżejszej konwencji posłuchaliśmy muzyki bałkańskiej w wykonaniu Braci Gwiazdów, z których jeden grał na akordeonie po mistrzowsku, a drugi na łyżkach stołowych, też po mistrzowsku. Na zakończenie uczestnicy wzięli udział w aukcji nalewek i dżemów wyprodukowanych latem w Domach Konesera. Całość pieniążków zebrana z kart wstępu jak i mini licytacji została przekazana rodzicom Marty.

Tam, za tymi drzwiami i oknami w Trzcinie było jasno, ciepło, pięknie i wzruszająco...

W zaczarowany mikołajkowy wieczór, z ust Pani Haliny Radacz płynie wzruszająca opowieść o miejscu, gdzie można zaopatrzyć się w nasionka, z których, dzięki umiejętnej pielęgnacji, wyrasta dobroć, miłość, wrażliwość i szacunek.

To my, członkowie Wrót Mazur, z organizatorami wieczoru, wykonawcami muzyki i rodzicami naszej małej Marty.

Hania okiem organizatora jeszcze raz omiata salę, czy wszyscy są zadowoleni i usatysfakcjonowani.

Organizatorzy, wykonawcy, rodzice, z burmistrzem Lidzbarka w pamiątkowym zdjęciu.