Przeskocz do treści

Głos samorządów w sprawie linii Działdowo – Brodnica

Coraz częściej pytacie nas Państwo co dalej z naszą akcją zbierania podpisów pod petycją w sprawie przywrócenia przewozów pasażerskich na linii kolejowej Działdowo - Brodnica. I co dalej z "Pociągiem do Lidzbarka"? Spieszymy więc donieść, że akcja trwa nadal, a nasza petycja jest wciąż podpisywana - w siedzibie naszego Stowarzyszenia w Lidzbarku oraz online.

Oprócz tego o głos poprosiliśmy przedstawicieli samorządów terytorialnych powiatów i gmin położonych wzdłuż linii kolejowej nr 208. Zwróciliśmy się do:

  • Starostów Powiatu Działdowskiego i Brodnickiego,
  • Burmistrzów Miasta Działdowo i Brodnica,
  • Burmistrzów Miasta i Gminy Lidzbark oraz Górzno (mimo iż linia kolejowa nie przebiega przez teren tej gminy to linia kolejowa i stacja Radoszki są istotne z dla jej mieszkańców),
  • Wójtów Gmin: Działdowo, Płośnica, Bartniczka i Brodnica,

W swoim wystąpieniu, oprócz informacji o naszych działaniach na rzecz powrotu pociągów na linię Działdowo - Brodnica, dotychczasowych sukcesach i niestety porażkach, zadaliśmy także dwa ważne pytania:
Czy uważa Pan, że powrót pociągów na trasę Działdowo - Brodnica jest ważny dla mieszkańców?
Czy uważa Pan, że jednostka, której jest Pan przedstawicielem, mogłaby i będzie w stanie współfinansować w pewnym zakresie regularne połączenia kolejowe bo wymaga tego interes społeczny mieszkańców?

Zgodnie z zapowiedzią przestawiamy Państwu poniżej pierwsze otrzymane odpowiedzi od Starostów powiatów działdowskiego i brodnickiego oraz od Burmistrza Działdowa. Wiemy również, że przedstawiciele kolejnych samorządów przekazali sprawę do rozważenia Radnym ze swojego terenu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne odpowiedzi. Wszystkie, wraz głosami poparcia od innych instytucji, przedsiębiorców oraz z zebranymi podpisami pod petycją, przekazane zostaną Marszałkom województw warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego.