Przeskocz do treści

Jarmark Bożonarodzeniowy

Grudzień każdego roku to nie tylko gorączkowe świąteczne przygotowania, ale także organizowane coraz powszechniej Jarmarki Bożonarodzeniowe. Ponieważ tradycja ta na dobre zagościła w naszej małej ojczyźnie postanowiliśmy w niej czynnie uczestniczyć.

W niedzielę, 9 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy odbył się w hali widowiskowo-sportowej w Lidzbarku. Nie mogło zabraknąć tu i naszego stowarzyszenia. Prezentowaliśmy się wspólnie z Przedszkolem SPSK im. Dzieciątka Jezus we Wlewsku. Odwiedzającym nasze stoisko proponowaliśmy krokiety, klopsiki, pieczarki nadziewane oraz pyszne ciasta przygotowane przez panią Iwonę Malik. Zainteresowani zakupić mogli też świąteczne zestawy naszych gadżetów. Lidzbarski jarmark był pierwszym, w którym wzięliśmy udział.

Tydzień później, w sobotę 15 grudnia, Działdowo tradycyjnie odpaliło choinkę. Na imprezie przy ratuszu znalazło się też miejsce dla naszego stowarzyszenia. Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość zaprezentowania się, a Mieszkańcom miasta za tak liczne wizyty na naszym stoisku. Wszyscy, którzy zrobili u nas zakupy wsparli w ten sposób naszą działalność. Dziękujemy!!!


Warto było poświęcić także sobotnie przedpołudnie 22 grudnia, żeby zaprezentować nasze stowarzyszenie na kolejnym już jarmarku bożonarodzeniowym. Tym razem byliśmy w Żurominie. I tym razem odwiedzającym nasze stoisko proponowaliśmy gadżety w świątecznym wydaniu, kalendarze na 2019 rok, promujące gminę Lidzbark oraz domowe wypieki. Było super! Kolejne jarmarki - tym razem wielkanocne - wiosną. Już dziś serdecznie zapraszamy na stoisko "Wrót Mazur"!

fot. Anna Wółkowska i Romek Fryza