Przeskocz do treści

Kolejny projekt z PNB Paribas

Nasze stowarzyszenie zrealizowało kolejny projekt. Tym razem wsparła nas Fundacja BNP Paribas. Fundusze na realizację naszych działań  - 5 tysięcy złotych - otrzymaliśmy w ramach XI edycji Programu Grantów Lokalnych. Zorganizowaliśmy wycieczkę dla dzieci i młodzieży oraz piknik integracyjny.

W piątek, 10 czerwca 2022 r. młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku oraz dzieci z Przedszkola SPSK we Wlewsku wyjechały na wycieczkę do Szczytna i Działdowa. W Szczytnie zwiedziły ruiny zamku krzyżackiego oraz dwie wystawy - wystawę przedmiotów odnalezionych na zamku w czasie prac wykopaliskowych, a także wystawę na temat Biblii - jej druku od najdawniejszych czasów oraz wydań w różnych językach świata. W Działdowie młodzież obejrzała film „Doktor Strange w multiwersum obłędu”, a przedszkolaki - film „Jeżyk i przyjaciele”. Za pomoc i życzliwość dziękujemy szczególnie panu Karolowi Sendeckiemu - z oddziału BNP Paribas Banku Polska w Lidzbarku.

W środę, 15 czerwca dzieciaki z Przedszkola SPSK we Wlewsku bawiły się na Pikniku Integracyjnym, a o dobrą zabawę zadbały uczennice LO w Lidzbarku, działające w Szkolnym Kole Wolontariatu. Prowadziły dla przedszkolaków różnego rodzaju zajęcia, gry i zabawy. Nie zabrakło też poczęstunku. Dzieciaki były zachwycone, a licealistki spisały się świetnie! Dziękujemy!