Przeskocz do treści

Kilometry Dobra

Kampania „Kilometry Dobra”, w której udział bierze nasze stowarzyszenie jest coroczną, ogólnopolską akcją dobroczynną zapoczątkowaną w 2013 roku. Powstała według autorskiego pomysłu Roberta Kawałko, prezesa Polskiego Instytutu Filantropii. Kampania rozpoczyna się 1 marca i potrwa do 2 czerwca bieżącego roku, jej celem jest zbiórka funduszy na rozwój organizacji oraz pomoc ich podopiecznym.

Integracja mieszkańców terenów popegeerowskich gminy Lidzbark – szczególnie kobiet w wieku 50+, czyli „Animowanie przez pomaganie” to projekt, który chcielibyśmy zrealizować ze środków zebranych w ramach „Kilometrów Dobra”. Ponieważ mieszkańcy małych miejscowości nie mają na co dzień dostępu do wydarzeń kulturalnych, nie mogą korzystać z różnego rodzaju form wsparcia i doradztwa, chcemy dać im tę możliwość. Zależy nam na tym, żeby panie z tych maleńkich często wsi mogły spotkać się m.in. z wizażystką, dietetykiem, prawnikiem, trenerem personalnym, wziąć udział w warsztatach kulinarnych, wyjechać do kina czy teatru. Poza tym chcemy integrować mieszkańców w różnym wieku, dlatego zależy nam na tym, żeby zaproponować im takie formy spędzania wolnego czasu, dzięki którym lepiej nawzajem się poznają.
Niezwykle cenne będzie dla nas wsparcie w każdej postaci, jednak nie ukrywamy, że realizacja takiego projektu wymaga nakładów finansowych przewyższających możliwości naszego stowarzyszenia, które swoją działalność prowadzi głównie w oparciu o środki pochodzące ze składek członkowskich oraz dzięki życzliwości sponsorów. Tak więc każda, nawet najmniejsza wpłacona kwota przybliża nas do realizacji tego celu. Zarząd i członkowie naszego stowarzyszenie działają społecznie - poświęcając swój czas na działalność stowarzyszeniową, nie oczekują w zamian nic, poza satysfakcją, jaką daje każde kolejne zrealizowane przedsięwzięcie.

Do naszej akcji można przyłączyć się na stronie internetowej akcji:
https://kilometrydobra.pl/wrota-mazur/

Wspierają nas: