Przeskocz do treści

Razem do trójstyku

Pieszo, na rowerach, samochodami i autokarami – z Lidzbarka, Żuromina, Brodnicy, Górzna, Lubowidza i wielu innych miejscowości – ponad 300 osób podążało na piątą edycję imprezy „Razem do Trójstyku”.

Na pikniku w Gościńcu Myśliwskim w Konopatach nie zabrakło też stoiska Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Lidzbarka „Wrota Mazur”. Odwiedzający nasze stanowisko mogli nie tylko kupić gadżety promujące gminę Lidzbark, ale też spróbować przygotowanych przez panie z naszego stowarzyszenia ciast, deserów oraz domowego chleba ze swojskim pasztetem i ogórkiem kiszonym.

Atrakcji było oczywiście znacznie więcej. Młodzież i dorośli mogli sprawdzić się w konkursie ekologicznym przygotowanym przez pracowników Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku
Krajobrazowego. W sobotę, 23 września na miłośników ruchu czekały boisko do mini siatkówki, zumba na świeżym powietrzu i ścianka wspinaczkowa. Wszyscy zainteresowani skorzystać mogli z porad lekarza, dietetyka i fizykoterapeuty. Konkurencje dla dzieci prowadził Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku. Na wszystkich czekał też ciepły posiłek – grillowane kiełbaski i kaszanka. Nie mogło zabraknąć Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Lidzbarka.

Tekst i zdjęcia: Anna Wółkowska