Przeskocz do treści

Na razie drzewa stoją tam gdzie stały

Czasy i ludzie na ogół się zmieniają
One niezmienne, jak trwały, tak trwają
W pancerzach kory, singlem lub w ordunku
Ciągle na straży, ciągle na posterunku

Stoją dzisiaj i przed wiekami stały
Historie przeróżne z góry oglądały
I nie jeden z naczelnych, z ulgą to powie
"Jak dobrze, że są to niemi świadkowie"

Za mało, więc myśl chora kołacze się w głowie
Bezpieczni na zawsze są martwi świadkowie
Więc umrzeć mogą tak cicho jak żyły
Choć śmierci niczyjej winne nie były.

Czego drzewom zazdroszczę najbardziej?
Absolutnej obojętności na głupotę ludzką

 

Szanowni państwo!

Zwracam się szczególnie do tych, którzy odwiedzili naszą stronę i wpisując się na listę, swymi danymi osobowymi, podzielili nasz punkt widzenia w odniesieniu do totalnej wycinki drzew na modernizowanych drogach woj. warmińsko-mazurskiego, a w szczególności przy planowanej do modernizacji drodze nr 541 Lubawa - Lidzbark.

Za tak szczególne zaangażowanie serdecznie dziękujemy, prosimy nadal o zainteresowanie tematem i dalsze wspieranie nas, być może uda się, wspólnymi siłami, drzewa uratować. Niektórzy (niewielu) zarzucają nam, że nie powinniśmy upubliczniać danych osobowych. Myślę, ze te dane, o które prosiliśmy, są na takim poziomie ogólności (nie prosiliśmy o PESEL, dokładny adres), że droga do identyfikacji daleka, a gdyby nawet no to co, czy walczymy o coś zdrożnego?

Podanie wieku i zawodu unaocznia, że nie jesteśmy "oszołomami", nie jesteśmy dziećmi, choć te też mile widziane, jesteśmy obywatelami w pełnym słowa tego znaczeniu i podmiotem obywatelskiego społeczeństwa. To dzięki Wam i Waszym wpisom na listę udało się problem upublicznić, poprzez prasę zarówno lokalną jak i o szerszym zasięgu, uaktywnić władze gminne, zainteresować kilka stowarzyszeń, uaktywnić w działaniu Welski Park Krajobrazowy, udrożnić "zarośnięte" kanały przesyłu pism i informacji.

Jedno z tych pism, opracowane przez właścicieli Farmy Noego, a stanowiące polemikę z założeniami projektu w punkcie oddziaływania na środowisko zamieszczamy poniżej. Zaiste ciekawa to lektura, lektura zderzająca ze sobą poglądy i warsztat planistów, ze stanem faktycznym i rzeczywistością.

Prosząc o zainteresowanie i dalsze wsparcie w obronie lip, obiecujemy o wszelkich zmianach "sytuacji" informować Was na bieżąco.

W imieniu Członków Stowarzyszenia serdecznie pozdrawiam
Zbigniew Rzeszutko