Przeskocz do treści

II Konkurs Fotograficzny Miasto i Gmina Lidzbark

W 2017 roku Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Lidzbarka Wrota Mazur po raz drugi zorganizowało konkurs fotograficzny Miasto i Gmina Lidzbark – Pocztówka z Wakacji. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkie osoby pasjonujące się fotografią – dzieci, młodzież i dorosłych – mieszkańców gminy, powiatu i turystów, którzy w Lidzbarku spędzają wakacje.

Mam nadzieję, że nasz konkurs będzie ciekawą propozycją zarówno dla mieszkańców miasta i gminy Lidzbark, powiatu działdowskiego, jak i wszystkich, którzy spędzają u nas wakacje – mówi prezes stowarzyszenia Tomasz Dudaniec. – Przede wszystkim zależy nam na upowszechnianiu i popularyzacji fotografii jako dziedziny sztuki, szczególnie wśród dzieci i młodzieży oraz ukazaniu piękna przyrody i zabytków architektury miasta i gminy Lidzbark – dodaje.

Na konkursowe zdjęcia czekaliśmy do 8 września. Następnie prace oceniono w 4 kategoriach: dzieci i młodzież do lat 23, dorośli, najlepsze zdjęcie według internautów (wybrane podczas głosowania na Facebooku) i nagroda specjalna - Miasto i Gmina Lidzbark w obiektywie naszych mieszkańców.

W tegorocznej edycji naszego konkursu 23 uczestników nadesłało łącznie 109 fotografii. Wszystkie można zobaczyć na naszym profilu na facebooku. Tam też można było oddać głos na najlepsze prace - w konkursie o nagrodę internautów.

Uroczyste zakończenie i podsumowanie II już edycję Konkursu Fotograficznego Miasto i Gmina Lidzbark "Pocztówka z Wakacji" odbyło się w piątek 29 września. Laureaci odebrali nagrody, a wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć wystawę konkursowych prac. Uczestników naszego konkursu, ich rodziny i przyjaciół gościliśmy w Galerii "Nowa Przestrzeń" przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku. Nie zabrakło też członków i sympatyków naszego stowarzyszenia. Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność.

W tym roku konkursowe zestawy zdjęć nadesłały w sumie 23 osoby. - Początkowo planowaliśmy przyznać jedną główną nagrodę w każdej kategorii wiekowej. Jednak, uwzględniając sugestie jury i biorąc pod uwagę wysoki poziom nadesłanych prac, zdecydowaliśmy w obu kategoriach nagrodzić po 3 osoby. Jurorzy przyznali też wyróżnienia - powiedział prezes "Wrót Mazur" Tomasz Dudaniec. - Już dziś myślimy o wydaniu kalendarza na 2018 rok, ilustrowanego konkursowymi fotografiami. Nawet jeśli nie uda się umieścić w nim zdjęć autorstwa wszystkich uczestników konkursu, to na pewno znajdziemy sposób, żeby pokazać je szerszemu gronu odbiorców w innej formie - informuje prezes stowarzyszenia.</p>

Konkursowe zestawy zdjęć oceniali fotograficy Jarosław Jaworowski i Adrian Biema oraz redaktor prowadzący i fotoreporter „Tygodnika Działdowskiego” Patryk Piekarski. Wszystkim panom serdecznie dziękujemy! Podziękowania należą się też dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku Katarzynie Borowskiej i pracownikom MGOK-u, którzy pomogli nam przygotować wystawę zdjęć i uroczystość zakończenia konkursu.


WYNIKI KONKURSU

Kategoria dorośli:
I miejsce – Daniel Pietrzykowski
II miejsce – Bart Siegner
III miejsce – Beata Gołębiewska
Wyróżnienia: Patryk Czapliński, Rajmund Szczepański, Kasia Szatkowska
Nagroda specjalna - Karol Sobotka
Nagroda internautów - Karol Sobotka

W konkursie uczestniczyli też: Sylwia Sroczek, Agnieszka Chylińska, Patrycja Ciesielska, Joanna Woszewska, Mirosława Orzymkowska, Sylwia Lewicka, Marek Szatkowski, Filip Szatkowski i Adrian Grzeszczak

Kategoria - dzieci i młodzież do lat 23
I miejsce - Dominika Kolasińska
II miejsce - Agnieszka Kwas
III miejsce - Kasia Lewicka
Wyróżnienia: Natalia Kwas, Arleta Wiśniewska, Wiktoria Kilanowska i Patrycja Kilanowska.


Wszyscy nagrodzeni w kategorii "dorośli" otrzymali w tym roku drukarki. Do zwycięzcy głosowania internautów trafił tablet. Zwyciężczyni w kategorii do lat 23 otrzymała lustrzankę cyfrową, a pozostałe laureatki w tej kategorii - również drukarki. Drukarka była też w tym roku nagrodą specjalną. Wyróżnieni w kategorii "dorośli" otrzymali bony prezentowe do wykorzystania w sklepie mediaexpert o wartości 250 zł. Bony o mniejszej wartości trafiły do wyróżnionych w kategorii do lat 23 oraz do pozostałych uczestników konkursu.


Foto: Anna Wółkowska