Przeskocz do treści

Miasto i Gmina Lidzbark – Pocztówka z Wakacji

Miasto i Gmina Lidzbark - Pocztówka z Wakacji
Nasz konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

W piątek, 14 października uroczystym wręczeniem nagród i otwarciem wystawy zdjęć podsumowaliśmy pierwszą edycję naszego konkursu fotograficznego Miasto i Gmina Lidzbark - Pocztówka z Wakacji.

WYNIKI:
I miejsce w kategorii do lat 23 - Aleksandra Mężykowska (nagroda - lustrzanka cyfrowa)
I miejsce w kategorii dorośli - Patryk Czapliński (nagroda - telefon komórkowy)
Nagroda specjalna - Arleta Wiśniewska (nagroda - weekendowy pobyt dla dwóch osób w ośrodku SPA Głęboczek)
Nagroda internautów - Krzysztof Płocharski (nagroda - tablet)
Wyróżnieni zostali: Kasia Szatkowska, Jakub Młynarczuk, Natalia Kwas, Kasia Lewicka, Krzysztof Główczyński, Adam Nowakowski, Anna Chabora, Joanna Lewicka i Gabriel Strzyżewski - otrzymali nagrody książkowe.

Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowaliśmy też pamiątkowe dyplomy i zestawy gadżetów Stowarzyszenia "Wrota Mazur". Wszystkim jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!!!

W pierwszej edycji naszego konkursu udział wzięło 13 osób, które nadesłały w sumie 59 zdjęć. Najciekawszą ich zdaniem fotografię wybrali internauci. Dodatkowo oceny zestawów zdjęć dokonało niezależne profesjonalne jury w składzie:
Adrian Biema
Zajmuje się przede wszystkim fotografią reportażową, bo jak mówi wyraża ona najwięcej uczuć i emocji. Z fotografią związany praktycznie od dziecka. Pasję tę odziedziczył po swoim tacie - Janie. Jego prace prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Działdowie i Gietrzwałdzie. Współpracuje z instytucjami kultury i mediami.
Patryk Piekarski
Dziennikarz, fotoreporter, redaktor prowadzący „Tygodnika Działdowskiego”, który objął nasz konkurs patronatem medialnym.
Marcin Kozłowski
W latach 2008-2013 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2013 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem rektorskim, zrealizowany pod kierunkiem prof. Wojciecha Cieśniewskiego. Jest asystentem na rodzimym wydziale.
Jarosław Jaworowski
Artysta fotografik. Pochodzi z Inowrocławia. Mieszka i pracuje w Toruniu.

Bardzo cieszy nas zainteresowanie konkursem, szczególnie jeśli chodzi o najmłodszych uczestników. Mamy nadzieję, że ich zdjęcia oglądać będziemy na kolejnych wystawach pokonkursowych nie tylko w Lidzbarku.

Za pomoc w zorganizowaniu wystawy pokonkursowej serdecznie dziękujemy dyrekcji i pracownikom Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku. "Tygodnikowi Działdowskiemu" dziękujemy z kolei za objęcie naszego konkursu patronatem medialnym.

Wszystkich mieszkańców miasta i gminy Lidzbark zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie "Wrota Mazur".


Fot. Anna Wółkowska